Konferencja o nastolatkach odbędzie się już ➡➡➡ 5 grudnia 2020 r ⬅⬅⬅ ONLINE 

Fundacja Wychowanie w szacunku we współpracy z Fundacją Family-Lab Polska organizuje kolejne wydarzenie, tym razem dla bezpieczeństwa online, aby spotkać się z rodzicami, pedagogami i specjalistami pracującymi z młodzieżą podczas Konferencji o nastolatkach, która odbędzie się już
5 grudnia 2020r.
🌾 Dorastający człowiek wchodzi w taki etap w swoim życiu, kiedy odkrywa kim już nie jest (bo nie jest już dzieckiem), ale nie wie jeszcze kim będzie (bo nie wie, jakim dorosłym się stanie).

🌾 Zależało nam, żeby zaproszeni przez nas prelegenci byli praktykami, na co dzień pracującymi z młodzieżą, rodzicami i nauczycielami. 👨👩‍🦱

🌾 Aby podczas prelekcji podzielili się swoją wiedzą teoretyczną, ale co dla nas najważniejsze – swoim praktycznym doświadczeniem, informacjami o tym, co się sprawdza, a co na pewno nie zadziała w relacjach z nastolatkiem.

🌾 Liczymy, że dzięki temu będziecie mogli popatrzeć na rozwój swoich dzieci w nieco innym – szerszym kontekście.
Zagadnienia, które zostaną poruszone na konferencji, to:

🧠 mózg nastolatka (zgadnijcie, kto poprowadzi wykład)

📱 nowoczesne technologie: wróg czy przyjaciel

☯ seksualność nastolatków

❗ uzależnienia i zachowania ryzykowne

🗣 chandra i lenistwo czy depresja – czyli kiedy zacząć się niepokoić nastrojem naszego dziecka

Zapraszamy rodziców i nauczycieli, którym bliskie są idee Wychowania w szacunku oraz wszystkich, którzy poszukują wskazówek, jak ogarnąć domowy i szkolny armagedon oraz jak układać relacje z nastolatkami, żeby wspierać i towarzyszyć a przy okazji samemu nie zwariować:).

Program konferencji:

🔸 9:00 – 10:00 Spokojnie i rzeczowo o uzależnieniach – Katarzyna Panejko-Wanat
🔸 10:15 – 11:45 Tajemnica mózgu nastolatka – dr Marek Kaczmarzyk
🔸 12:00 – 13:00 Dorastanie w społeczeństwie sieciowym – Łukasz Srokowski
🔸 13:15 – 14:15 Jak rozpoznać depresję, jak pomóc? – Patrycja Frania – Seniuk
🔸 14:30-15:30 Seksualność nastolatków – Katarzyna Gałązka

Katarzyna Gałązka – Certyfikowana trenerka Family Lab, organizacji założonej przez Jespera Juula. Ukończyła również „Szkołę prowadzenia grup wsparcia” w Fundacji Sto Pociech i szkolenia prowadzone przez Agnieszkę Stein: „Seksualność dzieci i młodzieży – szkolenie dla profesjonalistów, „Wysoko wrażliwe dzieci – szkolenie dla profesjonalistów”. Regularnie uczestniczy w superwizjach i warsztatach z zakresu wspierania rodzin, rodzicielstwa bliskości, edukacji seksualnej.

Prowadzi seminaria inspirujące, warsztaty, grupy wsparcia dla rodziców.

Prywatnie mama trójki dzieci. Prowadzi bloga wrownowadze.blogspot.com


Dr Marek Kaczmarzyk Biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca, autor artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia. Specjalista w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania. Od roku 2000 kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski). 


Dr Łukasz Srokowski – socjolog, trener, edukator. Twórca grupy edukacyjnej NAVIGO, w skład której wchodzą NAVIGO – Centrum Innowacyjnej Edukacji (www.navigo.org.pl) oraz NAVIGO – Autorska Szkoła Podstawowa (www.navigo.szkola.pl)

Specjalizuje się w innowacyjnych metodach edukacyjnych ze szczególnym naciskiem na temat wykorzystywania narzędzi cyfrowych w edukacji w oraz tematyce wzmacniania skuteczności edukacji. Wykładowca MBA na uczelniach w Polsce i za granicą, w latach 2010-2013 prodziekan Wydziału Menedżersko-Ekonomicznego WSH we Wrocławiu. Autor książki „Zmienić myślenie o firmie: zarządzanie kulturą organizacyjną w Polsce”. Przygotował i zrealizował szereg projektów badawczych, sesji doradczych oraz ponad trzy tysiące godzin szkoleń i warsztatów dla firm i samorządów.

W latach 2003-2012 związany z międzynarodowym programem edukacyjnym Odyseja Umysłu, w okresie 2009-2010 pełnił funkcję prezesa fundacji Odyssey of the Mind Polska, koordynując rozwój programu w całym kraju. Członek Rady Ekspertów THINK-TANK MTTP.


Patrycja Frania-Seniuk pedagog, coach ACC ICF, trener, doradca rodzinny. Ukończyła Systemową Szkołę Pomocy Rodzinie przy Pracowni Psychologicznej Plus, kurs Racjonalnej Terapii Zachowania, Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, szkołę Trenerów I stopnia Tadeusza Niwińskiego, Warsztaty Coachingu Rodzicielskiego. Od wielu lat prowadzi warsztaty, szkolenia oraz spotkania indywidualne dla rodziców i par. Zwolenniczka podejścia holistycznego i systemowego spojrzenia na świat. Prywatnie mama dwóch wspaniałych córek.


BILETY 

Bilet dla jednej osoby : 89 zł

Bilet dla dwóch osób: 158 zł

❗️❗️❗️ Bilety dostępne są tutaj –> https://app.evenea.pl/event/konferencjaonastolatkach2020/❗️❗️❗️


MIEJSCE KONFERENCJI 🌎 :
konferencja będzie online z 1-miesięcznym dostępem dla osób, które wykupiły dostęp, dlatego zapraszamy wszystkich bez względu na miejsce zamieszkania

————————————————————————

Regulamin udziału w konferencji:

regulamin-Konferencja-nastolatki 2020

————————————————————————

PATRONAT MEDIALNY nad konferencją objęło Juniorowo.pl

———————————————————-

Współorganizatorem Konferencji jest:

www.family-lab.pl

———————————————————-

❗️❗️❗️ Bilety dostępne są tutaj –> https://app.evenea.pl/event/konferencjaonastolatkach2020/  ❗️❗️❗️

W razie pytań zachęcamy do kontaktu:
kontakt@wychowaniewszacunku.pl
tel. 605202284