Konferencja o nastolatkach odbędzie się już ➡➡➡ 16 listopada 2019 r ⬅⬅⬅ w POZNANIU 

Dorastający człowiek wchodzi w taki etap w swoim życiu, kiedy odkrywa kim już nie jest (bo nie jest już dzieckiem), ale nie wie jeszcze kim będzie (bo nie wie, jakim dorosłym się stanie).

Zależało nam, żeby zaproszeni przez nas prelegenci byli praktykami, na co dzień pracującymi z młodzieżą, rodzicami i nauczycielami. Aby podczas prelekcji podzielili się swoją wiedzą teoretyczną, ale co dla nas najważniejsze – swoim praktycznym doświadczeniem, informacjami o tym, co się sprawdza, a co na pewno nie zadziała w relacjach z nastolatkiem. Liczymy, że dzięki temu będziecie mogli popatrzeć na rozwój swoich dzieci w nieco innym – szerszym kontekście.

Zagadnienia, które zostaną poruszone na konferencji, to:

  • mózg nastolatka (zgadnijcie, kto poprowadzi wykład)
  • rozwój emocjonalny i społeczny nastolatka
  • nowoczesne technologie: wróg czy przyjaciel
  • seksualność nastolatków
  • stres u nastolatków: skąd się bierze i jak mu przeciwdziałać
  • uzależnienia i zachowania ryzykowne
  • chandra i lenistwo czy depresja – czyli kiedy zacząć się niepokoić nastrojem naszego dziecka

Zapraszamy rodziców i nauczycieli, którym bliskie są idee Wychowania w szacunku oraz wszystkich, którzy
poszukują wskazówek, jak ogarnąć domowy i szkolny armagedon oraz jak układać relacje z nastolatkami, żeby wspierać i towarzyszyć a przy okazji samemu nie zwariować:).

Program konferencji:

10:00-11:00 Dorastanie w społeczeństwie sieciowym – Łukasz Srokowski 

11:00 – 11:30  Jak rozpoznać depresję, jak pomóc? – Patrycja Frania – Seniuk

11:30-12:00 przerwa

12:00-13:30 Tajemnica mózgu nastolatka – Marek Kaczmarzyk 

13:30-14:15  Spokojnie i rzeczowo o uzależnieniach – Maciej Gendek 

14:15-15:00 przerwa obiadowa

15:00-15:30  Stres w życiu nastolatka – Katarzyna Kowalska-Bębas 

15:30 -16:15 Kiedy kończy się wychowanie – Anna Mazek Family-lab Polska 

16:15-17:00 Seksualność nastolatków – Katarzyna Gałązka 

Katarzyna Gałązka – Certyfikowana trenerka Family Lab, organizacji założonej przez Jespera Juula. Ukończyła również „Szkołę prowadzenia grup wsparcia” w Fundacji Sto Pociech i szkolenia prowadzone przez Agnieszkę Stein: „Seksualność dzieci i młodzieży – szkolenie dla profesjonalistów, „Wysoko wrażliwe dzieci – szkolenie dla profesjonalistów”. Regularnie uczestniczy w superwizjach i warsztatach z zakresu wspierania rodzin, rodzicielstwa bliskości, edukacji seksualnej.

Prowadzi seminaria inspirujące, warsztaty, grupy wsparcia dla rodziców.

Prywatnie mama trójki dzieci. Prowadzi bloga wrownowadze.blogspot.com


Dr Marek Kaczmarzyk Biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca, autor artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia. Specjalista w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania. Od roku 2000 kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski). 


Dr Łukasz Srokowski – socjolog, trener, edukator. Twórca grupy edukacyjnej NAVIGO, w skład której wchodzą NAVIGO – Centrum Innowacyjnej Edukacji (www.navigo.org.pl) oraz NAVIGO – Autorska Szkoła Podstawowa (www.navigo.szkola.pl)

Specjalizuje się w innowacyjnych metodach edukacyjnych ze szczególnym naciskiem na temat wykorzystywania narzędzi cyfrowych w edukacji w oraz tematyce wzmacniania skuteczności edukacji. Wykładowca MBA na uczelniach w Polsce i za granicą, w latach 2010-2013 prodziekan Wydziału Menedżersko-Ekonomicznego WSH we Wrocławiu. Autor książki „Zmienić myślenie o firmie: zarządzanie kulturą organizacyjną w Polsce”. Przygotował i zrealizował szereg projektów badawczych, sesji doradczych oraz ponad trzy tysiące godzin szkoleń i warsztatów dla firm i samorządów.

W latach 2003-2012 związany z międzynarodowym programem edukacyjnym Odyseja Umysłu, w okresie 2009-2010 pełnił funkcję prezesa fundacji Odyssey of the Mind Polska, koordynując rozwój programu w całym kraju. Członek Rady Ekspertów THINK-TANK MTTP.


Katarzyna Kowalska-Bębas trener Family-Lab Polska, absolwentka Szkoły Trenerów „Sieć” i Systemowej Szkoły Pomocy Rodzinie przy Pracowni Psychologicznej Plus oraz studiów podyplomowych z zakresu ,,Pedagogiki Montessori”. Od siedmiu lat pracuje z rodzicami i pedagogami promując nowe nurty pedagogiczne oparte na szacunku dla dziecka. Mama dwójki dzieci, fascynatka wspólnych podróży i kontaktu z naturą​.


Patrycja Frania-Seniuk pedagog, coach ACC ICF, trener, doradca rodzinny. Ukończyła Systemową Szkołę Pomocy Rodzinie przy Pracowni Psychologicznej Plus, kurs Racjonalnej Terapii Zachowania, Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, szkołę Trenerów I stopnia Tadeusza Niwińskiego, Warsztaty Coachingu Rodzicielskiego. Od wielu lat prowadzi warsztaty, szkolenia oraz spotkania indywidualne dla rodziców i par. Zwolenniczka podejścia holistycznego i systemowego spojrzenia na świat. Prywatnie mama dwóch wspaniałych córek.


Maciej Gendek – psycholog, psychoterapeuta. Specjalizuje się w pracy z trudnymi decyzjami dotyczącymi kontynuowania lub zmiany formy relacji (ślub, rozwód), zdradami oraz psychologicznymi aspektami różnych problemów związanych z ciałem (psychosomatyka). Pracuje w podejściu psychologii zorientowanej na proces. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami indywidualnymi oraz parami m.in. z problemami w relacjach, z objawami psychosomatycznymi oraz z osobami współuzależnionymi/DDA. Prywatnie oraz zawodowo interesuje się snami – różnymi sposobami w jaki można je interpretować.


Anna Mazek – certyfikowany trener Family-lab International, międzynarodowej organizacji wspierającej rodziców, nauczycieli, opiekunów. Ukończyła Szkołę Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii. Ukończyła szkolenie z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz kształci się w czteroletniej atestowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne Szkole Psychoterapii  co pozwala jej korzystać również z różnych podejść podczas prowadzonej psychoterapii, warsztatów i treningów.


BILETY 

Bilet dla jednej : 129 zł

Bilet dla par (ograniczona ilość): 235 zł

❗️❗️❗️ Bilety dostępne są tutaj –> https://evenea.pl/event/konferencjapoznan/ ❗️❗️❗️

W cenie biletu:
– udział w wykładach podczas konferencji
– możliwość korzystania z bufetu kawowego: kawa, herbata, woda, przekąski, owoce
– notes i ołówek
– certyfikat uczestnictwa w wydarzeniu

Dodatkowo dzięki Plener – usługi kateringowe będzie możliwość zakupienia na miejscu:
🍔Kanapki (6 zl): 1. ser/dressing ziołowy (vege) lub 2. pasta z czerwonej fasoli (vegan)

🍅Sałatki (8zl): 1.kuskus/dynia/twaróg lub 2. soczewica/papryka/grzyby

🍵Zupa (8 zl): Korzenny krem z soczewicy

🍛Dania główne:
(15 zl) Vegańskie Leczo
(20 zl) Wołowina z warzywami i wędzoną papryką
(do dań głównych jako dodatek polenta z ziołami)


MIEJSCE KONFERENCJI:

Collegium Da Vinci,

ul. Kutrzeby 10,

Poznań

———————————————————————————-

Regulamin udziału w konferencji: regulamin-Konferencja-o-nastolatkach poznan

———————————————————————————-

Współorganizatorem Konferencji jest:

www.family-lab.pl

Patronat medialny konferencji:

www.juniorowo.pl

———————————————————–

❗️❗️❗️ Bilety dostępne są tutaj –> https://evenea.pl/event/konferencjapoznan/ ❗️❗️❗️

W razie pytań zachęcamy do kontaktu:
kontakt@wychowaniewszacunku.pl
tel. 605202284