To już 5 lat! 💚💛🧡💜💙 Znowu spotkamy się podczas V Jubileuszowej Konferencji Wychowania w szacunku. Tym razem na wiosnę we Wrocławiu: -> 17 kwietnia 2021r. <-

Konwencja również będzie standardowa:

🌱 4 wykłady

🌱 5 warsztatów

🌱 1 panel dyskusyjny

🌱 8 specjalistów

🌱 mnóstwo rozmów i inspiracji

Goście naszej konferencji:

* Agnieszka Stein

* Magdalena Komsta – Wymagające.pl

* Joanna Szeluga 

* Tamara Kasprzyk

* Katarzyna Urbaniak

* Ewa Pater

* Basia Lorek

* Kinga Truś


PROGRAM KONFERENCJI

9:00 – 9:45 Rejestracja

9:45 – 10:00 Otwarcie Konferencji

10:00 – 11:00 – Wykład – Nocne marki i ranne ptaszki. Co warto wiedzieć o chronotypie swojego dziecka (i własnym)? – Magdalena Komsta Wymagające.pl

11:00 – 12:00 Wykład – Dom i jego jakości – Joanna Szeluga

12:00- 12:15 Przerwa kawowa

12:15 – 13:30 – Wykład – Jak wspierać rodzeństwo – Tamara Kasprzyk

13:30 – 14:15 Przerwa obiadowa

Do wyboru wykład lub warsztat:

14: 15 – 16:15 Różne drogi rodzicielstwa – panel dyskusyjny – Tamara Kasprzyk, Kinga Truś, Basia Lorek

14:15 – 16:15 Warsztaty:

1. Zadbaj o siebie, zadbaj o bliskich – jak zasilać energię na codzień – Katarzyna Urbaniak

2. „Jak sobie radzić w rodzinnych kryzysach” – Agnieszka Stein

3. Jak się wysypiać, karmiąc piersią?– Magdalena Komsta

4. Dom i jego jakości  Joanna Szeluga

5. Czy jesteś gotowy na samodzielność własnego dziecka? – Ewa Pater

16:15-16:30 Przerwa kawowa

16:30 -17:30 Wykład – Rozwój przez rodzicielstwo – Agnieszka Stein


PRELEGENCI:

AGNIESZKA STEIN – Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.

Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.

Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołami, głównie Montessori i demokratycznymi. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami. W miejscach, gdzie pracuję, uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.

Pracuję z rodzicami dzieci począwszy od urodzenia aż do okresu nastoletniego.

Piszę artykuły dotyczące świadomego, troskliwego rodzicielstwa. Razem z Małgorzatą Strzelecką założyłyśmy w 2008 roku stronę Dzikie Dzieci poświęconą rodzicielstwu bliskości. Strona dziś już nie jest aktywna.

Jestem też autorką dwóch książek dotyczących Rodzicielstwa Bliskości: Dziecko z bliska i Dziecko z bliska idzie w świat. Ukazała się też książka – rozmowa ze mną pod tytułem: Potrzebna cała wioska.


MAGDALENA KOMSTA – Jestem psycholożką, terapeutką poznawczo-behawioralną bezsenności, pedagożką, promotorką karmienia piersią CNoL, doulą oraz instruktorką szkoły rodzenia.

Aktualnie mieszkam w Warszawie.

Ukończyłam pięcioletnie studia magisterskie z psychologii oraz studia licencjackie z pedagogiki w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Pracuję, łącząc terapię poznawczo-behawioralną z teorią więzi i założeniami Rodzicielstwa Bliskości. Wspieram osoby dorosłe cierpiące na bezsenność, a także kobiety w okresie okołoporodowym, matki karmiące piersią oraz rodziców dzieci do lat trzech, zwłaszcza najbardziej wymagających maluchów, borykających się z trudnościami ze snem.

Jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Od 2010 prowadzę warsztaty oraz szkolenia dla rodziców i specjalistów. Oferuję kursy i szkolenia online, warsztaty w całej Polsce oraz konsultacje indywidualne online. Współpracuję jako psycholożka i promotorka karmienia piersią z Akademią Pawła Zawitkowskiego „Całkiem Fajni Terapeuci” na warszawskim Wilanowie.


JOANNA SZELUGA – psycholożka, mama dwóch nastolatków (niezwykłych). Pracuje z rodzicami i dziadkami i babciami, prowadząc warsztaty o rozmawianiu, słuchaniu, emocjach i byciu razem, a także o byciu ze sobą i dla siebie. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli i pracowników firm dotyczące psychologicznych umiejętności budujących nasz dobrostan. Pracuje z młodzieżą – to lubi najbardziej J – warsztatowo i indywidualnie.

🌻 Podczas konferencji poprowadzi Warsztat DOM I JEGO JAKOŚCI: Mam nadzieję na spotkanie podczas, którego zadasz sobie pytania i wypracujesz odpowiedzi. Może zainspirujesz się do tworzenia dla siebie i swoich domowników przestrzeni, w której będziecie mogli pielęgnować ważne dla Was jakości. Dotkniemy tematów bycia widzianym, przyjętym i wziętym pod uwagę. Poszukamy sposobów na wzmocnienie poczucia przynależności i budowania więzi. Towarzyszką naszej pracy będzie fotografia.


KATARZYNA URBANIAK – Jestem trenerką komunikacji, certyfikowaną mediatorką (wg podejścia NVC – Porozumienie Bez Przemocy), certyfikowanym coachem w podejściu zen coachingu (łączy mindfulness, NVC i podejście Focusingu).

12 lat temu przeprowadziłam swój pierwszy warsztat z komunikacji, która wspiera porozumienie, relacje, koncentrację na „my” zamiast tylko „ja”, jasną, przejrzystą informację zwrotną, odpowiedzialność osobistą i zaufanie. Przez wiele lat pracowałam głównie z organizacjami, wspierając całe zespoły. Wraz ze zgłębianiem tematu porozumiewania się, 8 lat temu trafiłam na doktora psychologii Marshalla Rosenberga i jego metodę komunikacji – Porozumienie Bez Przemocy, która dla wielu osób, także dla mnie po głębszym poznaniu i stosowaniu, staje się nie tylko metodą, ale i sposobem myślenia o ludziach i relacjach.

Około 6 lat temu pojawiło się w moim doświadczeniu Mindfulness (Uważność), a potem Compassion (podejście współczucia, w tym self-compassion – współczucia dla siebie samej). Regularne pogłębianie wiedzy oraz praktyka indywidualna przeprowadziły mnie przez niełatwą przygodę jaką jest eksplorowanie tematu budowania relacji przede wszystkim z samą sobą, przyglądaniu się swojej relacji z cierpieniem oraz budowaniu wewnętrznej siły i odwagi. Trwa ta przygoda do dziś.


TAMARA KASPRZYK – Mam za sobą studia psychologiczne, szkolenie psychoterapeutyczne i liczne warsztaty rozwojowe, jednak największa zmiana mojej samoświadomości wiąże się z pojawieniem się w moim życiu dzieci. To w kontakcie z nimi nabrałam podejrzenia, że kiedy przychodzimy na świat, mamy wszystko na swoim miejscu, a rolą dorosłych jest nie przeszkadzać dziecku w rozwoju. Kiedy natrafiłam na książki Jespera Juula, ugruntowałam się w tym przekonaniu oraz poszerzyłam je o wiedzę o relacji, a przede wszystkim znaczeniu dorosłego w relacji z dzieckiem. To dzięki przekazywanym przez Juula treściom, przeniosłam swoją uwagę z moich dzieci na relację z nimi, co pozwoliło mi także dostrzec i docenić siebie jako człowieka. Teraz nie tylko wiem, jak nie przeszkadzać dzieciom, znajduję też sposoby na wspieranie ich w rozwoju.

Na co dzień szefuję Fundacji Familylab, z przyjemnością prowadzę też seminaria inspirujące, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami z rodzicami i nauczycielami. Nieustannie szukam swoich sposobów na zmienianie świata na lepszy. Fascynuje mnie temat poczucia własnej wartości oraz osobistej odpowiedzialności – konstruktów bardzo świeżych w naszej kulturze, które – jak się ciągle przekonuję – ogromnie wpływają na harmonijny rozwój człowieka, niezależnie od wieku. 


EWA PATER – Z zawodu jestem nauczycielem choć nigdy tak o sobie nie mówię. Od 13 lat staram się być dobrym przewodnikiem, który prowadzi dzieci ku samodzielności. Moją misją jest pokazanie młodym ludziom jak ważne jest by dbać o pokój i równowagę na Ziemi. Swoją pracę opieram na metodzie Montessori, którą poznałam kończąc kursy Polskiego Instytutu Montessori na poziomie wieku przedszkolnego, młodszego wieku szkolnego (6-9 lat) oraz wieku szkolnego (10-12 lat).

🌻Podczas konferencji poprowadzi Warsztat CZY JESTEŚ GOTOWY NA SAMODZIELNOŚĆ WŁASNEGO DZIECKA?

Każdy rodzic chce by jego dziecko było samodzielne, a co za tym idzie? Wolne. Chcemy by nasze dziecko samodzielnie się ubieralo, chodziło, by poradziło sobie bez nas. Nie zawsze jednak okazuje się, że samodzielność dziecka współgra z naszymi dorosłymi planami i potrzebami. Często nie zdajemy sobie sprawy jak za pomocą słów możemy stać się wsparciem lub blokadą. Co zrobić by pomóc dziecku w samodzielności i jak nie przeszkodzić mu w drodze ku wolności? Jakich sfer dotyczy samodzielność? Kiedy wspieramy a kiedy przeszkadzamy? Jaki wpływ na samodzielność ma nasza obserwacja? Czy kary i nagrody mają wpływ na samodzielność dziecka? Na te oraz inne pytania odpowiemy na warsztatach.


MIEJSCE KONFERENCJI

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny

ul. Aleksandra Ostrowskiego 30b

Wrocław


ORGANIZATORZY

Fundacja „Wychowanie w szacunku” to my: Kasia, Patrycja i Agata. Naszą pracą i naszą pasją jest wspieranie rodzin, poprzez prowadzenie warsztatów dla rodziców, konsultacje i coaching rodzicielski.

Każda z nas zaczynała w innym miejscu i jeszcze parę lat temu patrzyłyśmy w różnych kierunkach zawodowych. Połączyła nas miłość do dzieci i opór wobec dyrektywnych nurtów wychowawczych.

Wspólnie mamy za sobą 7 konferencji, pracę z ponad 650 rodzicami, około 60 warsztatów dla rodziców i tyleż samo dla nauczycieli. Na stałe współpracujemy z innymi certyfikowanymi trenerami, coachami i pedagogami ucząc się od siebie nawzajem i wymieniając doświadczeniami.


PATRONAT

Jak co roku i tym razem patronat nad naszym wydarzeniem objęło FamilyLab Polska – Fundacji, która wspiera rodziców w budowaniu dobrych relacji z dziećmi, wychowaniu w atmosferze szacunku i rozwijaniu odpowiedzialności za siebie i innych. Propaguje wartości duńskiego pedagoga Jespera Juula. Familylab to miejsce, w którym rodzice mogą skonfrontować swoje wartości i swoją wizję rodzicielstwa z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem duńskiego pedagoga i terapeuty Jespera Juula.

http://www.family-lab.pl/

W cenie biletu:

🔹udział w 4 wykładach

🔹 udział w warsztacie lub panelu dyskusyjnym

🔹 catering kawowy

Cena biletu uprawniająca do wejścia na wykłady + panel dyskusyjny: 159,00zł

Cena biletu uprawniająca do wejścia na wykłady + wybrany warsztat: 179,00zł

Jeśli chcesz wziąć udział w Konferencji, jednak cena jest dla Ciebie przeszkodą, skontaktuj się z nami.

KONTAKT:

kontakt@wychowaniewszacunku.pl

tel. 605202284