Nasze przekonania

dziecko jest tak samo ważne, jak ważny jest dorosły

dziecko jest z założenia dobre, a jeżeli postępuje "niewłaściwie" to jest to efekt końcowy jakiegoś procesu, za którym stoi wiele czynników

komunikacja jest podstawą budowania relacji z dzieckiem

zachowanie dziecka jest wypadkową bardzo wielu czynników: zewnętrznych i wewnętrznych,na wiele z nich dziecko nie ma wpływu

nagrody i kary niszczą wewnętrzna motywację

podstawą do budowania zdrowych relacji jest odpowiednie poczucie własnej wartości

to dorosły odpowiada za relację z dzieckiem, często to on powinien poświęcić czas na swój rozwój lub terapię

Nasz zespół

Spotkałyśmy się… dawno, dawno temu:)

I chociaż nie było to za siedmioma górami i siedmioma rzekami, to jednak od początku jest coś bajkowego w naszej znajomości. Połączyły nas dzieci i nasze podejście do towarzyszenia im w ich rozwoju.  Szybko okazało się, że mamy podobne przekonania na temat rodzicielstwa i podobnych przewodników. Połączyło nas marzenie, że możemy dzielić się naszą wiedzą  oraz połączyć doświadczenie rodzinne z zawodowym. Połączyła nas też szalona myśl, że możemy wszystko, czyli stworzyć we Wrocławiunajwiększą w Polsce konferencję w temacie rodzicielstwa. To było w 2015 roku:). We wrześniu nasza konferencja będzie obchodzić 5 urodziny:)

Kasia Kowalska-Bębas

 trenerka Family Lab, trenerka uważności w edukacji, współautorka programu Kosmos i Kajo. Autorka książek dla dzieci.  Prywatnie mama Alka i Zosi.

Agata Frońska

Najwspanialszy prezes, jakiego nasza Fundacja może mieć. Oganizatorka, menagerka, graficzka. Zarządza Fundacją i nami:). Prywatnie mama dwóch chłopaków.

Patrycja Frania-Seniuk

Trener, coach, terapeuta młodzieży, doradca rodzinny.. Zakochana w metaforach i bajkach.. Prywatnie mama dwóch nastolatek

Nasza misja

Wystarczająco dobry rodzic

Zależy nam, by Rodzic wiedział, jak zadbać o siebie, by mieć siłę i spokój w towarzyszeniu dziecku jako wystarczająco dobry przewodnik.

Wystarczająco dobre dziecko

Które, jak każdy z nas może popełniać błędy, mieć swoje humory, lepsze i gorsze dni. Ważne, by miało koło siebie stabilnych, wspierających i rozumiejących.dorosłych,

Wystarczająco dobry nauczyciel

Kiedy spędza się w pracy ponad połowę życia i pracuje z tak wrażliwą materią, jak dziecko, ważne jest, by zadbać o swoje zasoby, spokój i równowagę.

Nasi przewodnicy

J. Juul

Jego 4 wartości to jedne z najprostszych i najważniejszych zasad rodzicielstwa. Autentyczność, równa godność, odpowiedzialność osobista i integralność.

T. Gordon

Empatia to drugi biegun współczucia. Bez empatycznego słuchania nie ma empatycznego wspierania

M. Rosenberg

Koncepcja Porozumienia Bez Przemocy to podstawa wspierającej i rozumiejącej komunikacji. Żeby ta była możliwa, kluczowym jest odkrycie swoich potrzeb i nazywanie emocji

B. Brown

Odwaga i wrażliwość o których pisze i mówi to do niedawna tematy tabu – warto je poznawać i mierzyć się z tym co trudne.

J. Korczak

Dziecko to taki sam człowiek jak dorosły. Przeciwne przekonanie, to uprzedmiotowienie dziecka

S. Shanker

Stres jest potrzebny, ale co za dużo to niezdrowo. Poznając czynniki wywołujące nadmierny stres możemy pomóc i dorosłym i dzieciom.