„Wychowanie w szacunku” to Fundacja powołana do życia z pasji i przekonania, że można budować głębokie relacja z dziećmi oparte na takich przekonaniach jak:

– dziecko jest tak samo ważne, jak ważny jest dorosły

– dziecko jest z założenia dobre, a jeżeli postępuje „niewłaściwie” to jest to efekt końcowy jakiegoś procesu, za którym stoi wiele czynników

– komunikacja jest podstawą budowania relacji z dzieckiem

– zachowanie dziecka jest wypadkową bardzo wielu czynników (bodźców zewnętrznych – środowiskowych i wewnętrznych – takich jak wrażliwość, etap rozwojowy, na którym dziecko się znajduje, procesów zachodzących w mózgu dziecka)

– nagrody i kary niszczą wewnętrzna motywację

– podstawą do budowania zdrowych relacji jest odpowiednie poczucie własnej wartości

– rodzic jaki dorosły odpowiada za relację z dzieckiem, często to on powinien poświęcić czas na swój rozwój lub terapię 

Dlaczego takie wartości? Czerpiemy z naszych codziennych doświadczeń: domowych i zawodowych. I widzimy, jak to, co robimy i w co wierzymy przynosi fajne efekty. Korzystamy oczywiście z dorobków wielkich autorytetów, których idee są nam bliskie, są to między innymi:

Porozumienie Bez Przemocy (M. Rosenber)

idee propagowane przez J. Juula

koncepcja Self-Reg (S. Shanker)

podejście J. Korczaka

neurodydaktyka

coaching rodzicielski

sytemowe rozumienie rodziny

Czerpiemy również z książek Faber&Mazlish, A. Kohn, F. S. von Thuna, T. Gordona.

Więcej o naszej Fundacji:

Zespół fundacji „Wychowanie w szacunku” to my: Kasia, Patrycja i Agata. Naszą pracą i naszą pasją jest wspieranie rodzin, poprzez prowadzenie warsztatów dla rodziców, konsultacje i coaching rodzicielski.

Wspólnie mamy za sobą pracę z ponad 500 rodzicami, około 60 warsztatów dla rodziców i tyleż samo dla nauczycieli. Na stałe współpracujemy z innymi certyfikowanymi trenerami, coachami i pedagogami ucząc się od siebie nawzajem i wymieniając doświadczeniami.

Naszymi autorskimi programami są:

Akademia Coachingu Rodzicielskiego

Emocjonujące Spotkania dla Rodziców

Cykl warsztatów dla rodziców nastolatków

Ponadto od kilku lat organizujemy we Wrocławiu konferencję ,,Wychowanie w szacunku”.

Jednak Wychowanie w szacunku to również Wy – społeczność skupiona na facebooku oraz wszyscy, którzy brali udział w naszych spotkaniach i konferencjach (więcej o konferencji przeczytacie TU).

Nasza misja:

Naszą misją jest  wspieranie rodziców i pedagogów w procesie budowania głębokich, pozytywnych relacji w rodzinie.

Nasza wizja:

Naszą wizją jest pomaganie w tworzeniu przestrzeni jak najbardziej wpierającej rozwój dziecka na różnych płaszczyznach.

Nasz zespół:

 

Patrycja Frania-Seniuk

pedagog, coach ACC ICF, trener, doradca rodzinny.  Ukończyła Systemową Szkołę Pomocy Rodzinie przy Pracowni Psychologicznej Plus, kurs Racjonalnej Terapii Zachowania, Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, szkołę Trenerów I stopnia Tadeusza Niwińskiego, Warsztaty Coachingu Rodzicielskiego. Od wielu lat prowadzi warsztaty, szkolenia oraz spotkania indywidualne dla rodziców i par. Zwolenniczka podejścia holistycznego i systemowego spojrzenia na  świat. Prywatnie mama dwóch wspaniałych córek.

 

Katarzyna Kowalska-Bębas

trener Family-Lab Polska, absolwentka Szkoły Trenerów „Sieć” i Systemowej Szkoły Pomocy Rodzinie przy Pracowni Psychologicznej Plus oraz studiów  podyplomowych z zakresu ,,Pedagogiki Montessori”. Od siedmiu lat pracuje z rodzicami i pedagogami promując nowe nurty pedagogiczne oparte na szacunku dla dziecka. Mama  dwójki przedszkolaków, fascynatka wspólnych podróży  i  kontaktu z naturą.

 

Agata Frońska

project manager, grafik. Ukończyła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym i Kurs Projektowania Graficznego, a i tak najlepiej wychodzi jej zarządzanie. Współtwórczyni projektu Rodzinne Tu i Teraz, koordynatorka projektów Rodzinna Akademia Edukacji Obywatelskiej, Akademia Aktywności Społecznej i Konferencji Wychowanie w Szacunku.  Mama dwóch cudownych synów, która wierzy, że „Dzieci nie potrzebują wychowania, ale przyjaznego przewodnictwa” [Jesper Juul].