Zespół „Wychowanie w szacunku” to my: Kasia, Patrycja i Agata. Naszą pracą i naszą pasją jest wspieranie rodzin, poprzez prowadzenie warsztatów dla rodziców, konsultacje i coaching rodzicielski.

Każda z nas zaczynała w innym miejscu i jeszcze parę lat temu patrzyłyśmy w różnych kierunkach zawodowych. Połączyła nas miłość do dzieci i opór wobec dyrektywnych nurtów wychowawczych.

Wspólnie mamy za sobą pracę z ponad 500 rodzicami, około 60 warsztatów dla rodziców i tyleż samo dla nauczycieli. Na stałe współpracujemy z innymi certyfikowanymi trenerami, coachami i pedagogami ucząc się od siebie nawzajem i wymieniając doświadczeniami.

Naszymi autorskimi programami są:

Akademia Coachingu Rodzicielskiego

Emocjonujące Spotkania dla Rodziców

Cykl warsztatów dla rodziców nastolatków

Ponadto od kilku lat organizujemy we Wrocławiu konferencję ,,Wychowanie w szacunku”.

Jednak Wychowanie w szacunku to również Wy – społeczność skupiona na facebooku oraz wszyscy, którzy brali udział w naszych spotkaniach i konferencjach (więcej o konferencji przeczytacie TU).

Nasza misja:

Naszą misją jest  wspieranie rodziców i pedagogów w procesie budowania głębokich, pozytywnych relacji w rodzinie.

Nasza wizja:

Naszą wizją jest pomaganie w tworzeniu przestrzeni jak najbardziej wpierającej rozwój dziecka na różnych płaszczyznach.

Nasze wartości:

Nasze wartości to partnerstwo, wzajemny szacunek, postrzeganie dziecka jako odrębnej istoty z pełnią jej praw, potrzeb i emocji. Ale nasze wartości to również umiejętność zadbania o własne potrzeby rodziców i dbanie o relacje zarówno pomiędzy rodzicami a dziećmi, jak również pomiędzy samymi rodzicami.

Nasze inspiracje:

Prowadząc nasze warsztaty  i konsultacje korzystamy ze współczesnych niedyrektywnych nurtów pedagogicznych związanych z:  J. Juulem, M. Rosenbergiem, S. Shankerem oraz założeniami systemowego ujęcia rodziny i coachingu rodzicielskiego.

Nasz zespół:

 

Patrycja Frania-Seniuk

pedagog, coach ACC ICF, trener, doradca rodzinny.  Ukończyła Systemową Szkołę Pomocy Rodzinie przy Pracowni Psychologicznej Plus, kurs Racjonalnej Terapii Zachowania, Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, szkołę Trenerów I stopnia Tadeusza Niwińskiego, Warsztaty Coachingu Rodzicielskiego. Od wielu lat prowadzi warsztaty, szkolenia oraz spotkania indywidualne dla rodziców i par. Zwolenniczka podejścia holistycznego i systemowego spojrzenia na  świat. Prywatnie mama dwóch wspaniałych córek.

 

Katarzyna Kowalska-Bębas

trener Family-Lab Polska, absolwentka Szkoły Trenerów „Sieć” i Systemowej Szkoły Pomocy Rodzinie przy Pracowni Psychologicznej Plus oraz studiów  podyplomowych z zakresu ,,Pedagogiki Montessori”. Od siedmiu lat pracuje z rodzicami i pedagogami promując nowe nurty pedagogiczne oparte na szacunku dla dziecka. Mama  dwójki przedszkolaków, fascynatka wspólnych podróży  i  kontaktu z naturą.

 

Agata Frońska

project manager, grafik. Ukończyła studia na Uniwersytecie Przyrodniczym i Kurs Projektowania Graficznego, a i tak najlepiej wychodzi jej zarządzanie. Współtwórczyni projektu Rodzinne Tu i Teraz, koordynatorka projektów Rodzinna Akademia Edukacji Obywatelskiej, Akademia Aktywności Społecznej i Konferencji Wychowanie w Szacunku.  Mama dwóch cudownych synów, która wierzy, że „Dzieci nie potrzebują wychowania, ale przyjaznego przewodnictwa” [Jesper Juul].