Rezyliencja u dzieci i dorosłych. Co pomaga a co szkodzi w radzeniu sobie z traumą i trudnymi przeżyciami? 

Wyobraź sobie, że jesteś gałązką. Dookoła szaleje huragan, targając tobą we wszystkie strony, a silny deszcz stara się przygnieść cię i złamać. Uginasz się, lecz po chwili powracasz do pierwotnego kształtu. Może tracisz kilka listków, ale wiesz, że na wiosnę odrosną. Trudne wydarzenia, które nas spotykają nieraz pozostawiają ślad. Mimo to Dowiedz się więcej…

Depresja czy lenistwo?

Zapraszamy na KONFERENCJĘ O NASTOLATKACH – online : już 5 grudnia 2020r. Bilety dostępne na stronie https://app.evenea.pl/event/konferencjaonastolatkach2020/ Wychowanie w szacunku: Statystyki alarmują. Coraz więcej nastolatków w Polsce popełnia samobójstwa – czy jest to powiązane ze zwiększoną ilością zachorowań na depresję? Patrycja Frania: Pewnie po części tak. Chociaż statystyki nie do Dowiedz się więcej…

Ryzyk – fizyk, czyli trzeci akt dramatu o nastolatkach

Nasz mózg charakteryzują dwie podstawowe cechy: plastyczność i zdolności adaptacyjne do zmieniających się warunków otoczenia. Najnowsze badania pokazują, że za ryzykownymi zachowaniami nastolatków stoi brak synchronizacji pomiędzy układem limbicznym (odpowiedzialnym za emocje) a korą przedczołową, która, jak już​ wiemy potrzebuje jeszcze wiele czasu, żeby się w pełni rozwinąć. W okresie Dowiedz się więcej…

Emocjonalny Rollercoaster – czyli akt II dramatu o nastolatkach

Najważniejsze stają się relacje… Osobiście przynajmniej kilka razy dziennie doświadczam poczucia, jakbym jechała na największym na świecie rollercoasterze. Córka: HURRAA mamu​ś , jestem taka szczęśliwa. X napisał do mnie. Niestety za parę minut widzę łzy w jej oczach. X nie odpisał od 5 minut. Mija kolejne 10 minut. Słyszę trzaskanie Dowiedz się więcej…