Drodzy Rodzice i Opiekunowie osób nastoletnich. Już po raz ósmy tym razem we współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na Konferencję o nastolatkach, która do tej pory przyciągnęła już ponad 1000 uczestniczek i uczestników. Będzie nam miło, jeżeli dołączycie do tego niesamowitego grona. Wydarzenie odbędzie się wyłącznie stacjonarnie we Wrocławiu.
Idea Konferencji powstała w oparciu o nasze doświadczenie, wiedzę i obserwacje z codziennej pracy.
🤷♀️ Dorastający człowiek wchodzi w taki etap w swoim życiu, kiedy odkrywa kim już nie jest (bo nie jest już dzieckiem), ale nie wie jeszcze kim będzie (bo nie wie, jakim dorosłym się stanie).
👍 Zaproszeni przez nas prelegenci to osoby, które na co dzień pracują z młodzieżą, rodzicami i nauczycielami. Podczas prelekcji będą dzielić się swoją (stale uzupełnianą) wiedzą teoretyczną, ale co dla nas najważniejsze – przede wszystkim swoim praktycznym doświadczeniem, informacjami o tym, co się sprawdza, a co na pewno nie zadziała w relacjach z nastolatkiem i może służyć profilaktyce zachowań ryzykownych.
🧠 Poczynając od 2016 roku program konferencji jest stale modyfikowany i dopasowywany do zmieniających się warunków i zapotrzebowania rodziców oraz młodzieży. Obecnie – od kilku edycji – mocno skupiamy się na dwóch obszarach: profilaktyki i wczesnego reagowania. Jednak jedna myśl przewodnia towarzyszy nam niezmiennie: przekonanie o potrzebie zaopiekowania się nie tylko młodzieżą, ale przede wszystkim dania wsparcia rodzicom, którzy na co dzień sami poszukują pomysłów i sposobów na wspieranie swoich nastoletnich dzieci. Na naszej konferencji znajdziecie i jedno i drugie.

Wydarzenie jest finansowane ze środków Gminy Wrocław.
———————————

PROGRAM*

9:00-9:30 rejestracja Uczestniczek i Uczestników
9:30-10:30 Fizjologia stresu – Jowita Wowczak
10:30-11:30 Komunikacja z dorastającym dzieckiem – Aga Rogala
11:30-11:45 przerwa
11:45-12:45 Jak być sparingpartnerem w relacjach z nastolatkiem – Anna Kasprzycka
12:45-13:30 przerwa
13:30-14:30 Ciałopozytywność w dorastających ciałach – Klaudia Grzyb i Maja Jakóbczyk Ciao.Wro
14:15-15:30 Jak zaopiekować siebie jako rodzica nastolatka? – Katarzyna Urbaniak
15:30-16:00 zakończenie

*progam może ulec niewielkim zmianom

————————————–

Uczestnicy projektu:

– mają możliwość korzystania z bufetu kawowego: kawa, herbata, woda, przekąski, owoce
– otrzymają notes i ołówek
– mogą otrzymać certyfikat uczestnictwa w wydarzeniu
———————————

📝📝📝

Udział w konferencji jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy na konferencję. Prosimy o przemyślaną decyzję – poinformuj nas, jeśli rezygnujesz z udziału, dzięki temu ktoś inny skorzysta z miejsca 🙂 tel. 605202284,  mail: kontakt@wychowaniewszacunku.pl

———————————
Miejsce:

Złotnickie Centrum Spotkań
Centrum Aktywności Lokalnej
ul. Wielkopolska 7 Wrocław

———————————

W razie pytań zachęcamy do kontaktu:kontakt@wychowaniewszacunku.pl

———————————

Wydarzenie jest organizowane we współpracy Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego i Fundacji Wychowanie w szacunku, w całości finansowane ze środków Gminy Wrocław.