Konferencja o nastolatkach odbędzie się już ➡➡➡ 19.11.2022r w WARSZAWIE ⬅⬅⬅ 

Fundacja Wychowanie w szacunku przyjeżdża do Warszawy, by  spotkać się z rodzicami, pedagogami i specjalistami pracującymi z młodzieżą na Konferencję o nastolatkach, która odbędzie się już ➡➡➡ 19 listopada 2022r. ⬅⬅⬅ w Warszawie.
🌾 Dorastający człowiek wchodzi w taki etap w swoim życiu, kiedy odkrywa kim już nie jest (bo nie jest już dzieckiem), ale nie wie jeszcze kim będzie (bo niw wie, jakim dorosłym się stanie).
🌾 Zależało nam, żeby zaproszeni przez nas prelegenci byli praktykami, na co dzień pracującymi z młodzieżą, rodzicami i nauczycielami. 👨👩‍🦱
🌾 Aby podczas prelekcji podzielili się swoją wiedzą teoretyczną, ale co dla nas najważniejsze – swoim praktycznym doświadczeniem, informacjami o tym, co się sprawdza, a co na pewno nie zadziała w relacjach z nastolatkiem.
🌾 Liczymy, że dzięki temu będziecie mogli popatrzeć na rozwój swoich dzieci w nieco innym – szerszym kontekście.
Zagadnienia, które zostaną poruszone na konferencji, to:

🧠 mózg nastolatka (zgadnijcie, kto poprowadzi wykład)

📱 nowoczesne technologie: wróg czy przyjaciel

☯ seksualność nastolatków

😏 stres u nastolatków: skąd się bierze i jak mu przeciwdziałać

🗣 chandra i lenistwo czy depresja – czyli kiedy zacząć się niepokoić nastrojem naszego dziecka

Zapraszamy rodziców i nauczycieli, którym bliskie są idee Wychowania w szacunku oraz wszystkich, którzy poszukują wskazówek, jak ogarnąć domowy i szkolny armagedon oraz jak układać relacje z nastolatkami, żeby wspierać i towarzyszyć a przy okazji samemu nie zwariować:).

Program konferencji:

Program konferencji:

od godz 9:00 Rejestracja uczestników
9:30 – 10:30 Stres w życiu nastolatka – Jowita Wowczak
10:30 -11:30 Dorastanie w społeczeństwie sieciowym – Łukasz Srokowski 11:30 -11:45 Przerwa
11:45-13:15 Tajemnica mózgu nastolatka – Marek Kaczmarzyk
13:15 – 13:45 przerwa
13:45-14:45 Kiedy kończy się wychowanie – Anna Kasprzycka Family-lab Polska 14:00 – 14:45 Jak rozpoznać depresję, jak pomóc? – Patrycja Frania 14:45 – 15:00 Przerwa
15:00-16:00 Seksualność nastolatków – Katarzyna Gałązka
POZNAJ WYKŁADOWCÓW:

:

Katarzyna Gałązka – Certyfikowana trenerka Family Lab, organizacji założonej przez Jespera Juula. Ukończyła również „Szkołę prowadzenia grup wsparcia” w Fundacji Sto Pociech i szkolenia prowadzone przez Agnieszkę Stein: „Seksualność dzieci i młodzieży – szkolenie dla profesjonalistów, „Wysoko wrażliwe dzieci – szkolenie dla profesjonalistów”. Regularnie uczestniczy w superwizjach i warsztatach z zakresu wspierania rodzin, rodzicielstwa bliskości, edukacji seksualnej.

Prowadzi seminaria inspirujące, warsztaty, grupy wsparcia dla rodziców.

Prywatnie mama trójki dzieci. Prowadzi bloga wrownowadze.blogspot.com


Dr Marek Kaczmarzyk Biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca, autor artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia. Specjalista w zakresie ewolucyjnego, neurobiologicznego i memetycznego podłoża procesów uczenia się, nauczania i wychowania. Od roku 2000 kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski). 


Dr Łukasz Srokowski – socjolog, trener, edukator. Twórca grupy edukacyjnej NAVIGO, w skład której wchodzą NAVIGO – Centrum Innowacyjnej Edukacji (www.navigo.org.pl) oraz NAVIGO – Autorska Szkoła Podstawowa (www.navigo.szkola.pl)

Specjalizuje się w innowacyjnych metodach edukacyjnych ze szczególnym naciskiem na temat wykorzystywania narzędzi cyfrowych w edukacji w oraz tematyce wzmacniania skuteczności edukacji. Wykładowca MBA na uczelniach w Polsce i za granicą, w latach 2010-2013 prodziekan Wydziału Menedżersko-Ekonomicznego WSH we Wrocławiu. Autor książki „Zmienić myślenie o firmie: zarządzanie kulturą organizacyjną w Polsce”. Przygotował i zrealizował szereg projektów badawczych, sesji doradczych oraz ponad trzy tysiące godzin szkoleń i warsztatów dla firm i samorządów.

W latach 2003-2012 związany z międzynarodowym programem edukacyjnym Odyseja Umysłu, w okresie 2009-2010 pełnił funkcję prezesa fundacji Odyssey of the Mind Polska, koordynując rozwój programu w całym kraju. Członek Rady Ekspertów THINK-TANK MTTP.


Patrycja Frania-Seniuk pedagog, coach ACC ICF, trener, doradca rodzinny. Ukończyła Systemową Szkołę Pomocy Rodzinie przy Pracowni Psychologicznej Plus, kurs Racjonalnej Terapii Zachowania, Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, szkołę Trenerów I stopnia Tadeusza Niwińskiego, Warsztaty Coachingu Rodzicielskiego. Od wielu lat prowadzi warsztaty, szkolenia oraz spotkania indywidualne dla rodziców i par. Zwolenniczka podejścia holistycznego i systemowego spojrzenia na świat. Prywatnie mama dwóch wspaniałych córek.

Anna Kasprzycka – pedagożka, certyfikowana trenerka Familylab, absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra, aktualnie szkoli się w nurcie psychodynamicznym i systemowym.
W ramach prowadzonej przez siebie Pracowni „Rodzina w relacji“ pomaga dorosłym dogadać się z dziećmi oraz wspiera nastolatki w radzeniu sobie z dorosłymi. Prowadzi szkolenia, warsztaty, grupy wsparcia dla rodziców
oraz konsultacje indywidualne. Jest członkinią zespołu Pracowni Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty.
Od kilku lat pracuje także z nauczycielami. Prowadzi superwizje i warsztaty dla rad pedagogicznych oraz aktywnie działa na rzecz dobrostanu dzieci, rodziców i nauczycieli w edukacji szkolnej.
Jest współzałożycielką Wolnej Szkoły Razem. Prowadzi blog „Być w relacji“. (bycwrelacji.blogspot.com). Prywatnie wspólnie z mężem Filipem jest sparingpartnerem dla nastoletnich trojaczków, w tym jednego
z spektrum autyzmu. Kocha przyrodę, odpoczywa spacerując z psem i praktykując uważne życie.​

Jowita Wowczak – terapeutka, nauczycielka uważności i medytacji, trenerka i konsultantka ds. redukcji stresu. Absolwentka Uniwersytetu SWPS na kierunku Psychosomatyka i Somatopsychologia oraz Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne – Promocja Zdrowia.

Prowadzi warsztaty oparte o uważność, strategie radzenia sobie ze stresem i prace z ciałem. Współpracuje z licznymi firmami, organizacjami i fundacjami, które podejmują działania na rzecz dobrostanu człowieka. W pracy indywidualnej pracuje metodą One Brain. Pomaga rozwijać u dzieci i osób dorosłych odporność i elastyczność psychiczną.

Współtwórczyni projektu Uważność w edukacji – Kosmos i Kajo mającego na celu rozwijanie u dzieci umiejętności radzenia sobie z emocjami, stresem i myślami. Twórczyni projektu  Spokojnik w życiu, gdzie dorośli mogą nauczyć się samoregulacji i dbania o swoją równowagę emocjonalną w życiu. Współtworzy wrocławską fundację Uważność.

Autorka kart uważności dla dzieci i książki ,,Uważność w edukacji – 101 ćwiczeń wspierających radzenie sobie z emocjami”. Współautorka książki dla dzieci ,,Planeta Mądrości”, ,,Planeta Uważności”, współautorka książek dla dorosłych ,,Wychowanie w szacunku” oraz ,,Ocalić skrzydła”.

Kieruje się metaforą: ,,by radzić sobie z falami złości, strachu należy wcześniej zbudować tamy spokoju i wewnętrznego wsparcia”. W swojej pracy zawodowej pasjonuje się rolą perspektywy i jej wpływu na zdrowie i poczucie szczęścia w życiu. Działa na rzecz praw dzieci w polskiej szkole.  


BILETY 

Bilet earlybirds: 149 zł 

❗️❗️❗️ Bilety dostępne są tutaj –> https://evenea.pl/pl/wydarzenie/konferencjaonastolatkachwarszawa

MIEJSCE KONFERENCJI 🌎 :

Vizja Park
ul. Okopowa 59,
01-043 Warszawa

————————————————————————

Regulamin udziału w konferencji:

———————————————————-

Współorganizatorem Konferencji jest:

www.family-lab.pl

rodzinawrelacji.pl 

———————————————————-

Partnerują nam wydawnictwa:

Bookojciec

Mamania 

Patronat medialny:

———————————————————-

❗️❗️❗️ Bilety dostępne są tutaj –> https://app.evenea.pl/event/konferencjaonastolatkach2020/  ❗️❗️❗️

W razie pytań zachęcamy do kontaktu:
kontakt@wychowaniewszacunku.pl
tel. 605202284