W 2018 roku w liczbach było tak:

6 wykładów

5 warsztatów

6 prelegentów (plus 3 my:))

278 uczestników

 

 

III KONFERENCJA WYCHOWANIE W SZACUNKU

22 września 2018r 

Wrocław

Już 22 września 2018r zapraszamy na III edycję Konferencji Wychowanie w szacunku. Zapraszamy wszystkich, którym bliskie są idee związane z wychowaniem dziecka:

  • w empatii, 
  • zrozumieniu 
  • budowaniu relacji. 

Podczas trzeciej już edycji naszej konferencji będzie można posłuchać wykładów profesjonalistów związanych z nurtem wychowania dzieci w szacunku. Stwarzamy także przestrzeń warsztatową, w której każdy będzie mógł wybrać interesujący dla siebie zajęcia.


W ramach udziału w Konferencji każdy uczestnik otrzymuje:
– udział w 5 wykładach
– udział w warsztacie lub dodatkowym wykładzie
– catering kawowy
– możliwość skorzystania z bogatej oferty wystawców
– okazję do spotkania z innymi rodzicami i specjalistami z zakresu wychowania

PROGRAM KONFERENCJI

9:00 – 10:00 Rejestracja

10:00 – 10:30 – Rozpoczęcie konferencji, wykład otwierający – Patrycja Frania i Katarzyna Kowalska-Bębas

10:30 – 11:30 Wykład Bez kar, bez nagród – Małgorzata Stańczyk

11:30- 11:45 Przerwa kawowa

11:45 – 12:30 Wykład Poczucie własnej wartości – Tomasz Sadzewicz – Bliskościowy Ninja

12:30 – 13:00 Wykład Stres w życiu dziecka i rodzica – Jowita Wowczak

13:00 – 14:00 Przerwa obiadowa

Do wyboru wykład lub warsztat:

14: 00 – 16:00 Wykład + sesja Q&A Dziecko wysoko wrażliwe – Małgorzata Stańczyk

14:00 – 16:00 Warsztaty:

1. Relacje między rodzeństwem – Ania Kasprzycka

2. Stres u dzieci – Jowita Wowczak

3. Odkrywanie potencjału dziecka – Agnieszka Stein

4. Być mężem i ojcem – warsztaty dla mężczyzn – Tomasz Sadzewicz – Bliskościowy Ninja

5. Być żoną i mamą – warsztaty dla kobiet – Katarzyna Urbaniak

16:30 -18:00 Wykład Seksualność dziecka – Agnieszka Stein

 

BILETY

https://konferencjawychowaniewszacunku.evenea.pl/

 

 

 

PRELEGENCI

AGNIESZKA STEIN 

„Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.

Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.

Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.

Jestem mamą wspaniałego nastolatka, uwielbiam czytać i polecać innym dobre książki. Odpoczywam z dala od cywilizacji.


GOSIA STAŃCZYK

Jestem psychologiem, mamą trojga dzieci. Wspieram rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udzielam konsultacji psychologicznych, prowadzę warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Piszę blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: www.gosiastanczyk.pl

fot. Łukasz Skotnicki

 

 


JOWITA WOWCZAK 

„Nazywam się Jowita Wowczak. Pracuję jako konsultant ds. redukcji stresu, trener i nauczyciel. W swojej pracy warsztatowej uczę jak dbać o siebie. Staram się wskazywać drogę, by osiągnąć spokój, opanowanie, by radzić sobie z niebagatelnymi wyzwaniami i bodźcami. Z własnego doświadczenia wiem, że systematyczna praca pozwala długo utrzymać równowagę oraz wewnętrzny spokój . Redukcja stresu, uważność, techniki relaksacyjne, jak i techniki zarządzania stresem pozwalają patrzeć na świat z innej perspektywy.”


TOMASZ SADZEWICZ

– tata, trener, Bliskościowy Ninja

Absolwent szkolenia Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów i szkolenia trenerskiego Family-Lab Polska. Współzałożyciel Fundacji Pasikonie, w ramach której współorganizuje i współprowadzi obozy rodzinne w duchu rodzicielstwa bliskości i empatycznej komunikacji.

„Staram się inspirować innych do szukania swojej drogi w byciu wspierającym rodzicem. Robię to głównie poprzez prowadzenie warsztatów i innych form spotkań z rodzicami. Drugą odnogą mojej działalności jest fanpage Bliskościowy Ninja. Tam również staram się inspirować z bardziej osobistej strony dzielenia się osobistymi i doświadczeniami.
Prywatnie jestem miłośnikiem amerykańskiego komiksu superbohaterskiego, kreskówek z lat 80-tych i kociej natury.”


KATARZYNA URBANIAK 

 – certyfikowany coach w nurcie Zen Coachingu, mediator NVC, trenerka, mama. Współzałożycielka Mozaiki. Wrocławskiej Wolnej Szkoły, członek Zarządu Fundacji „Edukacja w Wolności” prowadzącej Mozaikę od 4 lat. Przez 2 lata wspierałam szkolnych rodziców w oswajaniu wolności (własnej i dzieci) prowadząc spotkania indywidualne, grupowe i warsztaty. Na co dzień wspieram kobiety w rozwoju osobistym, aby mogły podejmować świadome, odważne działania, z troską o siebie i innych organizując warsztaty wyjazdowe KOBIECA WATASZKA, stacjonarne „Łączy Nas Kobiecość”, kręgi kobiece oraz indywidualne sesje coachingowe i konsultacje. Dodatkowo tworzę programy rozwojowe dla firm, uczelni, organizacji pozarządowych z zakresu komunikacji, mediacji, Porozumienia Bez Przemocy, coachingu. Bliski jest mi sposób życia zgodny z ideą Porozumienia Bez Przemocy oraz mindfulness. Na sali szkoleniowej i na sesjach indywidualnych spędziłam blisko 3000 godzin.


ANNA KASPRZYCKA

trenerka Family-Lab Polska od października 2015 roku. Trenerka grup wsparcia pierwszego stopnia certyfikowana przez Fundację „Sto Pociech”. Absolwentka szkolenia Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów. Stworzyła pracownię Rodzina w Relacji w ramach, której prowadzi warsztaty i szkolenia dla rodziców i wychowawców, grupy wsparcia, wyjazdy rozwojowe oraz konsultacje indywidualne.
Jest Prezeską warszawskiego Stowarzyszenia Pozytywnego Działania. Prywatnie zaś mamą 10 letnich trojaczków Marianki, Janeczki i Franka oraz żoną Filipa. Lubi robić coś dla ludzi.
Aktywnie działa w na rzecz lokalnej społeczności, pomaga, wspiera, inspiruje.
Kocha podróże i książki. Najbardziej lubi być z rodziną. Czasem reżyseruje, pisze wiersze i próbuje praktykować jogę. Najlepiej odpoczywa na spacerach z psem.

fot. grubaryba


KATARZYNA KOWALSKA-BĘBAS

trener Family-Lab Polska, absolwentka Szkoły Trenerów „Sieć” i Systemowej Szkoły Pomocy Rodzinie przy Pracowni PLUS i studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki M. Montessori. Od siedmiu lat pracuje z rodzicami i pedagogami, promując nowe nurty pedagogiczne oparte na szacunku dla dziecka. Mama dwójki przedszkolaków, fascynatka wspólnych podróży i kontaktu z naturą.


PATRYCJA FRANIA-SENIUK

pedagog, coach ACC ICF, trener, doradca rodzinny. Ukończyła kurs Racjonalnej Terapii Zachowania, Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, Szkołę Trenerów I stopnia Tadeusza Niwińskiego, Warsztaty Coachingu Rodzicielskiego, absolwentka Systemowej Szkoły Pomocy Rodzinie przy Pracowni PLUS oraz współtwórczyni projektu Wychowanie w szacunku. Od 7 lat pracuje z rodzicami i nauczycielami prowadząc warsztaty, szkolenia i sesje indywidualne. Zwolenniczka podejścia holistycznego i systemowego spojrzenia na świat. Prywatnie mama dwóch dorastających córek.


MIEJSCE KONFERENCJI

 Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

ul. Fabryczna 29/31

Wrocław


ORGANIZATORZY

Fundacja „Wychowanie w szacunku” to my: Kasia, Patrycja i Agata. Naszą pracą i naszą pasją jest wspieranie rodzin, poprzez prowadzenie warsztatów dla rodziców, konsultacje i coaching rodzicielski.

Każda z nas zaczynała w innym miejscu i jeszcze parę lat temu patrzyłyśmy w różnych kierunkach zawodowych. Połączyła nas miłość do dzieci i opór wobec dyrektywnych nurtów wychowawczych.

Wspólnie mamy za sobą 4 konferencje, pracę z ponad 500 rodzicami, około 60 warsztatów dla rodziców i tyleż samo dla nauczycieli. Na stałe współpracujemy z innymi certyfikowanymi trenerami, coachami i pedagogami ucząc się od siebie nawzajem i wymieniając doświadczeniami.

WSPÓŁORGANIZATOR

W tej edycji Konferencji Wychowanie w szacunku współorganizatorem wydarzenia została Wyższa Szkoła Bankowa, która będzie również gospodarzem naszego spotkania. www.wsb.pl

 

PATRONAT

Jak co roku i tym razem patronat nad naszym wydarzeniem objęło FamilyLab Polska – Fundacji, która wspiera rodziców w budowaniu dobrych relacji z dziećmi, wychowaniu w atmosferze szacunku i rozwijaniu odpowiedzialności za siebie i innych. Propaguje wartości duńskiego pedagoga Jespera Juula. Familylab to miejsce, w którym rodzice mogą skonfrontować swoje wartości i swoją wizję rodzicielstwa z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem duńskiego pedagoga i terapeuty Jespera Juula.

http://www.family-lab.pl/

 

PARTNER

 

Partnerem Konferencji „Wychowanie w szacunku” jest Wellbeing Instytut.

 


BILETY

https://konferencjawychowaniewszacunku.evenea.pl/

Jeśli chcesz wziąć udział w Konferencji, jednak cena jest dla Ciebie przeszkodą, skontaktuj się z nami.


 

KONTAKT

kontakt@wychowaniewszacunku.pl

tel. 605202284

fb: https://www.facebook.com/events/2141804372726918/