To już 5 lat! 💚💛🧡💜💙 Znowu spotkamy się podczas V Jubileuszowej Konferencji Wychowania w szacunku. Nie udało nam się spotkać tradycyjnie we wrześniu, ale chcemy was widzieć chociaż online, więc 17 kwietnia 2021 zapraszamy na nasze wydarzenie!

Szykujemy się dla Was od dawna, ale to teraz wszystko nabiera tempa 🔥🔥🔥 

Konwencja prawie standardowa

🌱 4 wykłady

🌱 1 panel dyskusyjny

🌱 6 specjalistów

🌱 3 rozdziały naszej świeżutkiej książki w formie pdf

🌱 kod rabatowy uprawniający do zakupu naszej książki w cenie 19zł! 

Goście naszej konferencji:

* Agnieszka Stein

* Joanna Szeluga 

* Tamara Kasprzyk

* Katarzyna Urbaniak

* Basia Lorek

* Kinga Truś


PROGRAM KONFERENCJI

9:00 – 9:15  Rozpoczęcie konferencji
9:15 – 10:15 Granice w rodzicielstwie – Tamara Kasprzyk – wykład 
10:15 – 10:30 Przerwa
10:30 – 11:30 – Troska o siebie w rodzicielstwie – Katarzyna Urbaniak – wykład 
11:30 – 11:45 Przerwa
11:45- 12:45 Dom z przestrzenią na uważność i empatię – Joanna Szeluga – wykład
12:45 – 13:00 przerwa
13:00 – 14:30 Różne drogi rodzicielstwa – Tamara Kasprzyk, Kinga Truś, Basia Lorek – panel dyskusyjny –
14:30 – 14:45 Przerwa
14:45-15:45 Rozwój przez rodzicielstwo – Agnieszka Stein – wykład


PRELEGENCI:

AGNIESZKA STEIN – Jestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych sytuacjach. Udzielam indywidualnych konsultacji w sytuacjach wątpliwości wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu wyzwań rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.

Udzielam pomocy rodzicom zagubionym w gąszczu obecnie dostępnych, często wzajemnie sprzecznych porad i zaleceń i pomagam im czerpać radość z rodzicielstwa i osiągać równowagę między potrzebami wszystkich członków rodziny.

Prowadzę też warsztaty dla rodziców oraz współpracuję z przedszkolami i szkołami, głównie Montessori i demokratycznymi. Doradzam nauczycielom, pomagam im rozwijać się zawodowo, wspieram ich w kontaktach z rodzicami. W miejscach, gdzie pracuję, uczą się również dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami.

Pracuję z rodzicami dzieci począwszy od urodzenia aż do okresu nastoletniego.

Piszę artykuły dotyczące świadomego, troskliwego rodzicielstwa. Razem z Małgorzatą Strzelecką założyłyśmy w 2008 roku stronę Dzikie Dzieci poświęconą rodzicielstwu bliskości. Strona dziś już nie jest aktywna.

Jestem też autorką dwóch książek dotyczących Rodzicielstwa Bliskości: Dziecko z bliska i Dziecko z bliska idzie w świat. Ukazała się też książka – rozmowa ze mną pod tytułem: Potrzebna cała wioska.


JOANNA SZELUGA – psycholożka, mama dwóch nastolatków (niezwykłych). Pracuje z rodzicami i dziadkami i babciami, prowadząc warsztaty o rozmawianiu, słuchaniu, emocjach i byciu razem, a także o byciu ze sobą i dla siebie. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli i pracowników firm dotyczące psychologicznych umiejętności budujących nasz dobrostan. Pracuje z młodzieżą – to lubi najbardziej J – warsztatowo i indywidualnie.


KATARZYNA URBANIAK – Jestem trenerką komunikacji, certyfikowaną mediatorką (wg podejścia NVC – Porozumienie Bez Przemocy), certyfikowanym coachem w podejściu zen coachingu (łączy mindfulness, NVC i podejście Focusingu), nauczycielem kursu Mindful Self-Compassion w procesie certyfikacji autorstwa Kristin Neff i Chrisa Germera.

12 lat temu przeprowadziłam swój pierwszy warsztat z komunikacji, która wspiera porozumienie, relacje, koncentrację na „my” zamiast tylko „ja”, jasną, przejrzystą informację zwrotną, odpowiedzialność osobistą i zaufanie. Przez wiele lat pracowałam głównie z organizacjami, wspierając całe zespoły. Wraz ze zgłębianiem tematu porozumiewania się, 8 lat temu trafiłam na doktora psychologii Marshalla Rosenberga i jego metodę komunikacji – Porozumienie Bez Przemocy, która dla wielu osób, także dla mnie po głębszym poznaniu i stosowaniu, staje się nie tylko metodą, ale i sposobem myślenia o ludziach i relacjach.

Około 6 lat temu pojawiło się w moim doświadczeniu Mindfulness (Uważność), a potem Compassion (podejście współczucia, w tym self-compassion – współczucia dla siebie samej). Regularne pogłębianie wiedzy oraz praktyka indywidualna przeprowadziły mnie przez niełatwą przygodę jaką jest eksplorowanie tematu budowania relacji przede wszystkim z samą sobą, przyglądaniu się swojej relacji z cierpieniem oraz budowaniu wewnętrznej siły i odwagi. Trwa ta przygoda do dziś.


TAMARA KASPRZYK – Mam za sobą studia psychologiczne, szkolenie psychoterapeutyczne i liczne warsztaty rozwojowe, jednak największa zmiana mojej samoświadomości wiąże się z pojawieniem się w moim życiu dzieci. To w kontakcie z nimi nabrałam podejrzenia, że kiedy przychodzimy na świat, mamy wszystko na swoim miejscu, a rolą dorosłych jest nie przeszkadzać dziecku w rozwoju. Kiedy natrafiłam na książki Jespera Juula, ugruntowałam się w tym przekonaniu oraz poszerzyłam je o wiedzę o relacji, a przede wszystkim znaczeniu dorosłego w relacji z dzieckiem. To dzięki przekazywanym przez Juula treściom, przeniosłam swoją uwagę z moich dzieci na relację z nimi, co pozwoliło mi także dostrzec i docenić siebie jako człowieka. Teraz nie tylko wiem, jak nie przeszkadzać dzieciom, znajduję też sposoby na wspieranie ich w rozwoju.

Na co dzień szefuję Fundacji Familylab, z przyjemnością prowadzę też seminaria inspirujące, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami z rodzicami i nauczycielami. Nieustannie szukam swoich sposobów na zmienianie świata na lepszy. Fascynuje mnie temat poczucia własnej wartości oraz osobistej odpowiedzialności – konstruktów bardzo świeżych w naszej kulturze, które – jak się ciągle przekonuję – ogromnie wpływają na harmonijny rozwój człowieka, niezależnie od wieku. 


Basia Lorek, jestem psychologiem rodzinnym, terapeutą systemowym oznacza to, że tworzę przestrzeń, warunki i oferuję swoje wsparcie w trakcie dokonywania życiowych zmian, zarówno w pracy indywidualnej 👩, grupowej, par 💏 ale przede wszystkim całych rodzin 👪. Prowadzę inicjatywę dla przyszłych i obecnych rodziców oraz opiekunów, którzy chcieliby rozwijać się i wspierać wzajemnie w duchu rodzicielstwa bliskości Bliska Wioska – rodzice w centrum. Jest to projekt otwartych, bezpłatnych spotkań plenerowych w atmosferze akceptacji i szacunku, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem Wrocławian. Kolejny duży obszar mojej pracy, to edukacja alternatywna. Pracuję z dziećmi 👧👦w wieku szkolnym w oparciu o autorskie metody, które mają na celu samodzielne odkrywanie zasobów, potencjału, silnych stron, a głównie poznawanie siebie, swojej tożsamości i niepowtarzalności, które są fundamentem silnego poczucia własnej wartości. Wspieram kadry przedszkoli montessori , Żłobka i Przedszkola Bliskości oraz szkół alternatywnych poprzez obserwacje, warsztaty i superwizje. Przede wszystkim jestem szalenie zakochaną „bliską” mamą już prawie rocznej Kalinki, trzyletniej Blanki i żoną taty Grzegorza 👨. To dzięki nim każdego dnia odkrywam siebie, swoje granice, siły, emocje i jeszcze więcej pokładów miłości.

MIEJSCE KONFERENCJI

Specjalna grupa na FB 🙂

2 miesiące dostępu do materiałów wideo. Wszystkie szczegóły znajdziecie w Regulaminie dostępnym u dołu strony.


ORGANIZATORZY

Fundacja „Wychowanie w szacunku” to my: Kasia, Patrycja i Agata. Naszą pracą i naszą pasją jest wspieranie rodzin, poprzez prowadzenie warsztatów dla rodziców, konsultacje i coaching rodzicielski.

Każda z nas zaczynała w innym miejscu i jeszcze parę lat temu patrzyłyśmy w różnych kierunkach zawodowych. Połączyła nas miłość do dzieci i opór wobec dyrektywnych nurtów wychowawczych.

Wspólnie mamy za sobą 7 konferencji, pracę z ponad 650 rodzicami, około 60 warsztatów dla rodziców i tyleż samo dla nauczycieli. Na stałe współpracujemy z innymi certyfikowanymi trenerami, coachami i pedagogami ucząc się od siebie nawzajem i wymieniając doświadczeniami.


PATRONAT

Jak co roku i tym razem patronat nad naszym wydarzeniem objęło FamilyLab Polska – Fundacji, która wspiera rodziców w budowaniu dobrych relacji z dziećmi, wychowaniu w atmosferze szacunku i rozwijaniu odpowiedzialności za siebie i innych. Propaguje wartości duńskiego pedagoga Jespera Juula. Familylab to miejsce, w którym rodzice mogą skonfrontować swoje wartości i swoją wizję rodzicielstwa z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem duńskiego pedagoga i terapeuty Jespera Juula.

http://www.family-lab.pl/

W cenie biletu:

🔹udział w 4 wykładach

🔹 udział w panelu dyskusyjnym

🔹 bezpłatny dostęp do 3 rozdziałów naszej książki ,,Wychowanie w szacunku” w formie pfd

🔹 kod rabatowy uprawniający do zakupu naszej książki w cenie 19zł! 

Cena biletu: 69 

Jeśli chcesz wziąć udział w Konferencji, jednak cena jest dla Ciebie przeszkodą, skontaktuj się z nami.

KONTAKT:

kontakt@wychowaniewszacunku.pl

tel. 605202284